Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Fogadja a vendégeket A borvíz útja programban épített előpataki kezelőközpont, mely szerdától vasárnapig naponta 13–20 óra között működik, hétfőn és kedden zárva. Négy kádas fürdő, kis borvizes, nagyobb meleg vizes medence, masszázsszalon, szauna található benne. Edzésre fitneszgépek szolgálnak, időtöltésre biliárd- és pingpongasztal, römi, sakk, gyerekeknek ugráló áll rendelkezésre.

elopatak valcele 2017 0143ED67DF D362 B423 32DE 7FE4FFCB6BC0
Kovács László polgármester a tegnapi átadó ünnepségen köszöntőjében elmondta, Előpatakon a 17. századtól kezdték használni gyógykezelésre a borvizet, száz évvel ezelőtt igen rangos vendégei voltak a településnek, és reményét fejezte ki, hogy ismét felvirágzik a gyógytelep. Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke köszönetet mondott a jelenlegi községgazdának és elődjének, Dumitru Marines­cunak, akivel polgármestersége idején nagyon jó volt az együttműködés, de amióta prefektus, néha szikrázó a kapcsolatuk. Elmondta: a megyében már működik a hatolykai fürdő, úgyszintén A borvíz útja programban létesített oltszemi és sugásfürdői hasonló egység, továbbá a baróti strand. A közeljövőben indítják a málnásfürdői, később a bölöni kezelőközpontot.